Informacje

Koluszkowskie obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem policji

Jak corocznie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego uczestniczyli w uroczystościach obchodzonych w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

W tym roku przypada 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne dla Wszystkich Polaków święto, zostało ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990 roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Z tej okazji w Koluszkach - Stolicy Powiatu Łódzkiego Wschodniego od lat obchodzone są uroczystości związane właśnie z tym Narodowym Świętem. 3 maja 2018 roku w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i rodaków, w której prócz licznej grupy mieszkańców miasta, gminy Koluszki i powiatu, uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, delegacje szkolne, poczty sztandarowe na czele z pocztem policyjnym z KPP Łódź-Wschód oraz grupy rekonstrukcyjne.

W patriotycznych uroczystościach uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł. insp. Marek Wojtczak wraz z delegacją, który po zakończeniu ceremonii kościelnej brał udział w przemarszu ulicami Koluszek w rejon Pomnika Orła Białego. W trakcie uroczystości pod pomnikiem Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Koluszkach odegrała hymn państwowy - Mazurek Dąbrowskiego w trakcie którego na maszt została wciągnięta biało-czerwona flaga państwowa. Następnie odczytany został apel pamięci po którym, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oddali strzały w salwie honorowej. Uczestniczące w uroczystości delegacje złożyły pod pomnikiem, okolicznościowe wiązanki kwiatów. Również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł. insp. Marek Wojtczak w asyście podległych funkcjonariuszy dokonał złożenia pod pomnikiem Orła Białego wiązanki kwiatów w narodowych barwach. 

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników przemarszu jak również wymienionych uroczystości czuwali mundurowi z  Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód.

Powrót na górę strony