Informacje

Policjanci wstępnie podsumowali majówkę

Zakończyła się najdłuższa od lat majówka. Pogoda dopisała, co widocznie uśpiło czujność wielu kierujących. Mimo wysiłków policjantów na drogach województwa łódzkiego doszło do 9 śmiertelnych wypadków.

 

Tegoroczna majówka trwała od piątku 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku, czyli aż 9 dni. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę  pełnili policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana była z pokładu policyjnego śmigłowca.

W tym czasie na drogach województwa łódzkiego doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących.

Do jednego z tragicznych w skutkach wypadków doszło w dniu wczorajszym tj. 06 maja 2018 r.  około godziny 16:00 na drodze wojewódzkiej DW 714 w m. Grodzisko gm. Rzgów. Śmierć na miejscu poniósł 33-letni kierujący ososbowym fordem.

​Ponadto na terenie powiatu łódzkiego wschodniego doszło jeszcze do jednego wypadku w którym, obrażeń doznały dwie osoby oraz do 18 kolizji. Zatrzymano również 4 nietrzeźwych kierujących. 

 

Dla porównania w roku ubiegłym w ciągu 6 dni działań, od północy 28 kwietnia do końca 3 maja, policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 46 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 54 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 126 nietrzeźwych kierujących.

Powrót na górę strony