Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udział koluszkowskich policjantów w ,,Marszu dla Życia i Rodziny"

17 czerwca 2018 roku głównymi ulicami Koluszek przeszedł ,,Marsz dla Życia i Rodziny". Uczestnicy manifestacji, którymi w głównej mierze byli mieszkańcy miasta i gminy Koluszki integrowali się podczas przemarszu oraz festynu, by wspólnie świętować wartości rodzinne. O bezpieczeństwo uczestników marszu zadbali policjanci z Wydziału Ruchy Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Zarówno dla najmłodszych uczestników festynu jak i starszych czekały atrakcje w policyjnym namiocie. Była również możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów i zrobienia pamiątkowych zdjęć w policyjnym umundurowaniu.

 

Marsz rozpoczęto około godziny 15:00 z terenu parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Kilkaset osób biorących udział w marszu propagującym wartości rodzinne i ochronę życia ludzkiego, niosąc pokojowe transparenty i ,,dobre słowo"  przeszło ulicami Koluszek tj. ulicą Słowackiego, Wigury, 3-ego Maja, Wiadukt i 11- ego Listopada.

   Biorący udział w zabezpieczeniu funkcjonariusze koluszkowskiej ,,drogówki" zabezpieczyli drogę przemarszu w trakcie, którego przeprowadzili kilkukrotną regulację ruchu na poszczególnych skrzyżowaniach. Uczestnicy po kilkudziesięciu minutach marszu dotarli bezpiecznie do celu tj. kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koluszkach gdzie przy zachowaniu propagowanych wartości uczestniczyli w Festynie Rodzinnym na terenie placu parafialnego.

   Była to doskonała okazja do tego by funkcjonariusze z KPP Łódź-Wschód przybliżyli uczestnikom festynu specyfikę pracy policji przeprowadzając jednocześnie działania prewencyjne w trakcie, których wśród uczestników propagowano tzw. ,,bezpieczne zachowania" głownie te związane z okresem wakacyjnym. Wszyscy uczestnicy festynu mieli możliwość wsiąść do policyjnego radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W policyjnym namiocie na maluchów czekały balony i kolorowanki. Starsi uczestnicy festynu przymierzali alkogogle, a obecni na miejscu mundurowi służyli wiedzą odpowiadając na nurtujące ich pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego i wiedzy ogólnoprawnej.  

Powrót na górę strony