Informacje

Dzielnicowi dbają by wakacje były bezpieczne

Aspirant Sebastian Sobczyk z Posterunku Policji w Andrespolu od początku swojej służby na stanowisku dzielnicowego gminy Nowosolna, wykazuje ponadprzeciętne zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności. Dba o bezpieczeństwo mieszkańców a w szczególności tych najmłodszych. Również w okresie wakacyjnym jest na tym polu bardzo aktywny. Wczoraj zorganizował wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach dla dzieci uczestniczących w półkoloniach z GPCKiE z siedzibą w Plichtowie a w dniu dzisiejszym rozmawiał o bezpieczeństwie z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach w Wiączyniu Dolnym.

 

19 lipca 2018 roku mł.asp. Sebastian Sobczyk dzielnicowy gminy Nowosolna z Posterunku Policji w Andrespolu zaplanował i był przewodnikiem spotkania z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych przez GPCKiE z siedzibą w Plichtowie, podczas którego młode osoby miały możliwość zwiedzić budynek koluszkowskiej komendy i dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat policyjnej służby. Dzieci zobaczyły jak wygląda policyjna służba na poszczególnych stanowiskach w tym na Powiatowym Stanowisku Kierowania, w wydziel kryminalnym, prewencji oraz ruchu drogowego. W trakcie zwiedzania komendy uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda pomieszczenie policyjnej strzelnicy gdzie wytłumaczono im jakie zasady panują na terenie obiektu o takiej charakterystyce. Była również okazja by odwiedzić Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztofa Dąbrowskiego w jego gabinecie oraz zobaczyć jak parcuje się w sekretariatach. Maluchy zobaczyły również jak wygląda policyjna siłownia na której policjanci i pracownicy komendy dbają o sprawność fizyczną. Wrażenie na milusińskich wywarł również ,,niebieski pokój” wykorzystywany między innymi przez sądy do wykonywania czynności procesowych z udziałem nieletnich a w szczególności  umieszczone w nim lustro weneckie.  Znalazł się również czas na pamiątkowe zdjęcia, które prezentujemy Państwu w poniższej fotogalerii. Grupa  maluchów potwierdziła zgodnie, iż były to bardzo fajne pouczające zajęcia, które pozwoliły trochę bardziej poznać pracę policjanta.

 

Kolejne spotkanie dzielnicowy przeprowadził w dniu dzisiejszym tj. 20 lipca 2018 roku na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Zbyszko we Wiączyniu Dolnym, w trakcie którego z uczestnikami letniego wypoczynku omówił zagadnienia związane z policyjnymi akcjami Bezpieczne Wakacje 2018 i Bezpieczny Wypoczynek nad Wodą. Uczestniczące w spotkaniu dzieci brały czynny udział w rozmowie, zadawały pytania i udzielały trafnych odpowiedzi. 

Poniżej prezentujemy Państwu fotogalerię ze spotkań.

 

  • Uczestnicy półkolonii z GPCKiE w Plichtowie

  • Uczestnicy półkolonii z Wiączynia Dolnego

Powrót na górę strony