Informacje

,,Bezpieczne przejście dla pieszych” w powiecie łódzkim wschodnim

Policjanci z koluszkowskiej ,,drogówki” oraz ogniw patrolowo-interwencyjnych KPP Łódź-Wschód w ramach ogólnopolskiej akcji pn. ,, Bezpieczne przejście dla pieszych” prowadzili działania skoncentrowane na poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w rejonie przejść i przejazdów przeznaczonych właśnie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych działań na terenie powiatu nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem ,,niechronionych”.

5 września 2018 roku  w godzinach 6:00-22:00 na terenie całego kraju policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych wg założeń określonych w ,,Planach Programu na rzecz Bezpieczeństwa Pieszych i Rowerzystów na lata 2018-2020” Mundurowi z ogniw patrolowo-interwencyjnych KPP Łódź-Wschód i koluszkowskiej ,,drogówki” pojawili się w miejscach gdzie szlaki piesze krzyżują się z drogami o dużym natężeniu ruchu. Ich działania skoncentrowane zostały na relacjach kierujący-pieszy oraz stosowaniu się przez obie grupy uczestników ruchu drogowego do przepisów drogowych.

W trakcie prowadzonych działań na terenie powiatu łódzkiego wschodniego nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem pieszych lub rowerzystów. Policjanci ujawnili natomiast sześć wykroczeń spowodowanych przez kierujących wobec pieszych w tym wyprzedzanie innego pojazdu w rejonie przejścia dla pieszych za które na sprawców nałożono sześć mandatów karnych.

Kolejna odsłona akcji ,,Bezpieczne przejście dla pieszych” będzie miała miejsce już w dniu jutrzejszym tj. 7 września 2018 roku, również w godzinach 6:00 – 22:00 

 

Pamiętaj kierowco !!! Nie jesteś sam na drodze….

 

 

Powrót na górę strony