Informacje

Wypadek z udziałem dwóch motocykli w Górkach Dużych

Policjanci z komisariatu w Tuszynie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku dwóch motocyklistów do którego doszło 6 września 2018 roku w miejscowości Górki Duże w gminie Tuszyn

 

Do zdarzenia doszło 6 września 2018 r. około 19:10 w Górkach Dużych na łuki drogi prowadzącej z Jutroszewa do Górek Małych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 46- letni kierowca motocykla m-ki BMW jadąc w kierunku Górek Małych na łuku drogo stracił panowanie nad motocyklem, zjechał do przydrożnego rowu po lewej stronie drogi gdzie z niego spadł, po czym motocykl BMW już bez kierowcy wyjechał ponownie na drogę uderzając w 32-latka jadącego motocyklem Kawasaki powodując  jego upadek. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy motocykli odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani przez karetki pogotowia do szpitali. Kierowca BMW z ciężkimi obrażeniami ciała przebywa na szpitalnym oddziale do chwili obecnej. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy, wykonali oględziny oraz ustalili świadków. Pod prokuratorskim nadzorem będą ustalali okoliczności i przyczyny wypadku.  

Policja apeluje !!!

Sezon motocyklowy nadal trwa a warunki pogodowe sprzyjają podróżom przy wykorzystaniu właśnie tego środka transportu. Nie zwalnia to jednak motocyklistów z logicznego myślenia i oceny własnych umiejętności. Nadal najczęstszą przyczyną wypadków motocyklowych jest brawura. Niestety ten środek lokomocji nie wybacza nawet najmniejszych błędów. Warto przed każdą podróżą sprawdzić dokładnie stan motocykla ( ogumienie, hamulce, oświetlenie) a samemu wyposażyć się w kask spełniający normy bezpieczeństwa oraz ubiór, który może przynajmniej częściowo zniwelować skutki ewentualnego upadku kierowcy jednośladu.  

 

 

Powrót na górę strony