Informacje

Zabezpieczono podróbki w centrum handlowym

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi na terenie centrum handlowego w Rzgowie zatrzymali podrobioną odzież i wyroby galanteryjne z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łącznie zabezpieczono blisko 2000 sztuk wyrobów, których oryginalne odpowiedniki szacuje się na ponad 4 miliony złotych.

15 października 2018 roku kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na podstawie uzyskanych informacji, skontrolowali wcześniej wytypowane stoisko handlowe w jednym z centrów handlowych w Rzgowie. Policjanci w trakcie przeszukania boksu handlowego, zabezpieczyli wyroby odzieżowe i galanteryjne, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków na łączną kwotę ponad 4 milionów złotych. 

Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. 

Dalsze dochodzenie w przedmiotowej sprawie, prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.  

Powrót na górę strony