Informacje

Właściciel plantacji konopi indyjskich sprzedawał podrobione leki na potencję.

Policjanci z komisariatu w Tuszynie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozprowadzanie podrobionych specyfików farmaceutycznych. W trakcie prowadzonych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli dużą ilość nielegalnych leków i marihuany. Zlikwidowali również nielegalną plantację konopi indyjskich. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

Tuszyńscy kryminalni od pewnego czasu prowadzili ustalenia w sprawie nielegalnego obrotu lekami. Precyzyjne ustalenia w tej sprawie doprowadziły do uzyskania informacji, iż tym nielegalnym procederem zajmuje się jeden z mieszkańców Łodzi.  2 czerwca 2016 roku mundurowi zatrzymali wytypowanego w rejonie drogi krajowej DK-1 w miejscowości Kruszów. Przemieszczał się dostawczym peugeotem w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. W samochodzie 47-letni łodzianina, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość bo ponad 2,5 tysiąca sztuk podrobionych tabletek oznaczonych zastrzeżonymi znakami różnych marek, głównie leków na potencję. Oprócz tabletek w pojeździe zabezpieczono ponad 8 gramów marihuany. Funkcjonariusze  przeszukali teren posesji położonej w gminie Tomaszów Mazowiecki, gdzie zabezpieczyli ponad 200 tabletek podrobionych środków  farmaceutycznych. Poza tym policjanci  zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, w której znajdowało się 176 sztuk sadzonek w różnej fazie wzrostu oraz o zabezpieczyli  ponad 500 gramów marihuany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił ponadto na przedstawienie zatrzymanemu 26 prokuratorskich zarzutów za udzielanie środków marihuany.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3 miesięczny  tymczasowy areszt.