Przedszkolaki z Rogowa zawitały w Koluszkach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Przedszkolaki z Rogowa zawitały w Koluszkach

Uśmiechy na twarzach oraz wielkie zainteresowanie zagościły na twarzach dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie, które odwiedziły mury Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach.

          W dniu 24 października 2018 roku na teren koluszkowskiej komendy zawitały najmłodsze pociechy z rogowskiego przedszkola. Dzieci zostały oprowadzone przez budynek, w którym na co dzień pracują policjanci. Mundurowi zapoznali przedszkolaków z zawodem jaki wykonują i na czym on polega. Zobaczyli jak wygląda na co dzień praca wydziału prewencji, wydziału kryminalnego oraz spotkali się z policjantami, którzy przedstawili im jaką funkcję pełnią w jednostce.

        Najmłodsi dowiedzieli się od asp. Grzegorza Stasiaka czym zajmuje się oficer prasowy w policji, zaznajomili się również z pracą Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, którą przedstawiła sierż. sztab. Marta Marczak. Przedszkolaki otrzymały z rąk policjantów elementy odblaskowe, które na pewno przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Z grupą najmłodszych spotkał się również naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab Dariusz Jędrasik, który zainteresował dzieci swoim mundurem z białymi elementami oraz ,,białą czapką”, która wyróżnia policjantów ruchu drogowego.

         Dużą radość wzbudził wśród przedszkolaków ,,Niebieski Pokój” oraz znajdujące się w nim lustro weneckie. W trakcie zwiedzania komendy najmłodsi mieli możliwość zobaczyć jak wygląda pomieszczenie policyjnej strzelnicy oraz dowiedzieli się jakie zasady panują na terenie tego obiektu. Widzieli również jak wygląda policyjna siłownia, ochotnicy przymierzali także sprzęt ochronny wykorzystywany przez policję do tłumienia zamieszek agresywnego tłumu. Wycieczka w Komendzie Powiatowej Policji w Koluszkach na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków z Rogowa, z radością powtórzą tą wizytę ponownie.