Informacje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Czujność oraz wzorowe zachowanie zasługują zawsze na wyrazy szczerego uznania. Postawę taką wykazali mieszkańcy gminy Koluszki, ojciec z synem, którzy natychmiast zareagowali na widok jadącego przed nimi samochodu. Styl jazdy wskazywał, iż kierowca może być nietrzeźwy oraz zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mężczyźni uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy i wezwali policję.

1 listopada 2018 roku przed godziną 13:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcę  w Gałkowie Dużym. Z ustaleń policjantów wynikało, że 25-letni mieszkaniec gminy Koluszki wraz ze swoim ojcem jechali z rodziną na cmentarz.  Zauważyli, iż jadący przed nimi samochód porusza się całą szerokością drogi. Kiedy w pewnym momencie pojazd zatrzymał się, mężczyźni  zbliżyli się do volkswagena i uniemożliwili kierowcy kontynuację niebezpiecznej jazdy. Kiedy kierujący wysiadł z samochodu wszystko wskazywało na to, że jest pod silnym wpływem alkoholu. Podjął również próbę ucieczki. Kiedy świadkowie  próbowali go zatrzymać, zaczął być agresywny i uciekł w pobliskie pola. Wówczas mężczyźni zadzwonili na policję.  Skierowani na miejsce mundurowi po dokładnej kontroli pobliskiego terenu zatrzymali 59 - letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Już usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy, 59-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańców gminy Koluszki, dzięki ich czujności i błyskawicznej reakcji nie doszło do tragedii na drodze.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! 

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony