Informacje

W NIEDZIELĘ OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH

Policjanci województwa łódzkiego przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Tylko w naszym województwie od początku roku odnotowano ponad 3100 wypadków, w których rannych było blisko 4000 osób a 184 poniosły śmierć. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia.

Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Dzień ten jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również wszystkim, którzy niosą pomoc poszkodowanym na drogach.

Działając na rzecz zapobiegania tragediom na drogach policjanci WRD KWP w Łodzi i KPP Radomsko włączyli się w organizację przedsięwzięcia profilaktycznego pn. „Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU” w jednej ze szkół na terenie powiatu radomszczańskiego, gdzie przypominać będziemy przepisy ruchu drogowego a w głównej mierze prawidłowe zachowania na drogach.

W całym województwie policjanci w toku służby będą prowadzić działania profilaktyczno – informacyjne poruszając zagadnienia wypadków drogowych i ich ofiar.

Pamiętajmy !

Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.