Pijany kierowca tira - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Pijany kierowca tira

Policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy zatrzymali 38-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który kierował pojazdem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo, skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

3 grudnia 2018 roku około godziny 10.00, policjanci ruchu drogowego z KPP Łódź-Wschód patrolując drogi w miejscowości Wola Rakowa zauważyli samochód ciężarowy man, który wzbudził ich podejrzenia. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało kierującym był 38-letni mieszkaniec gminy Brójce. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, iż miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Stróże prawa uniemożliwili kierowcy kontynuację jazdy autem o wadze prawie 12 ton powodującą zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowania pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! 

Kierowanie pod wpływem alkoholu szczególnie samochodami ciężarowymi niesie wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!