Informacje

Policjanci pomogli rannemu w wypadku

Funkcjonariusze jako pierwsi dojechali do miejsca zdarzenia drogowego. Jak się okazało jeden z kierowców samochodu ciężarowego był zakleszczony w samochodzie. Policjanci z koluszkowskiej drogówki bez chwili zawahania ruszyli na pomoc. Jeden z policjantów musiał wybić szybę w samochodzie aby dostać się do rannego mężczyzny.

5 marca 2020 roku tuż przed godz. 17:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z koluszkowskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło w Rzgowie na DK 91 w kierunku Łodzi. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam okazało się, że zderzyły się 4 samochody. Ciężarowy renault po uderzeniu przejechał jeszcze około 500 metrów w kierunku Starowej Góry. Jego kierujący zatrzymał się uderzając w bariery enegrochłonne i został zakleszczony w pojeździe. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą, wybili szybę w samochodzie i wydobyli ze zgniecionej kabiny unieruchomionego kierowcę. Po chwili na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe, które przewiozło 52 – latka do szpitala w Łodzi.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż w kierunku łodzi jechał peugeot, za nim ford, następnie ciężarowe volvo i ciężarowy renault. Kierujący peugeotem jechał prawym pasem ruchu po czym zwolnił aby skręcić w prawo. Jadący za nim ford oraz kolejne volvo zatrzymało się. Jednak jadące na końcu renault nie zachowało właściwej odległości o poprzedzającego pojazdu i uderzyło w ciężarówkę. W wyniku uderzenia volvo uszkodziło poprzedzającego forda i peugeota. Renault po zderzeniu przejechało jeszcze około 500 metrów i uderzył w bariery energochłonne. Jak doszło do zdarzenia teraz będą wyjaśniać rzgowscy policjanci.

  • wypadek
Powrót na górę strony