Informacje

Podsumowanie Sylwestrowej Nocy i Nowego Roku w powiecie łódzkim wschodnim – było bezpiecznie

Sylwestrowa noc jest zawsze pracowita dla policjantów, również po powitaniu Nowego Roku mundurowi wzywani są na interwencje gdzie zazwyczaj alkohol zwiększa agresję i sprzyja zakłóceniom porządku. Chociaż sylwestrowa zabawa i witanie Nowego Roku w dobie panującej pandemii i obowiązujących obostrzeń różnią się znacząco od poprzednich to stróże prawa zawsze całą dobę dbają o to aby było bezpiecznie. W ciągu tych 2 dni w powiecie łódzkim wschodnim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało 62 funkcjonariuszy i podjęto 59 interwencji. Zostało zatrzymanych 2 nietrzeźwych kierujących.

Na ulicach było zdecydowanie więcej patroli. Policjantki i policjanci z Koluszek, Tuszyna, Rzgowa i Andrespola czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców.  W sylwestrową noc na drogach powiatu łódzkiego wschodniego doszło zaledwie do kilku zdarzeń drogowych.

Tuż przed północą w sylwestrową noc w Rzgowie na ul. Pabianickiej nietrzeźwy kierujący renault doprowadził do zderzenia ze skodą. Kierujący renault miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście groźnie wyglądające zdarzenie okazało się kolizją.

Natomiast w samo południe Nowego Roku 2021 w Andrespolu na ul. Grodzkiej jeden z mieszkańców ujął nietrzeźwego motorowerzystę, który prowadził pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 Większość osób wykazała się odpowiedzialnością i rozsądkiem. Jednak nie brakowało też interwencji domowych i zakłóceń porządku. Podczas nocy sylwestrowej i Nowego Roku w powiecie łódzkim wschodnim zostało podjętych blisko 60 interwencji, najwięcej zgłoszeń było w gminie Tuszyn. Łącznie zostało wylegitymowanych 97 osób. Najczęstszym powodem zagrożeń był alkohol, który potęguje agresję, odbiera właściwe postrzeganie rzeczywistości, jak również sprzyja różnego rodzaju zakłóceniom porządku.

Podsumowując końcówkę i początek nowego 2021 roku można podkreślić, że w powiecie łódzkim wschodnim było bezpiecznie nad czym czuwało 62 funkcjonariuszy.

 

  • przewrócone samochody po zderzeniu leżą w rowie, na drodze policyjne radiowozy
  • przewrócone samochody po zderzeniu leżą w rowie, na drodze policyjne radiowozy
  • Policyjne sygnały świetlne na dachu radiowozu z napisem Policja, po boku migają w kolorze niebieskim
Powrót na górę strony