Informacje

Ostrzegajmy dzieci przed zabawami w nieznanych dla nich miejscach i terenach !

Jak spędzają czas wolny dzieci kiedy mają zdecydowanie więcej wolnego od nauki i obowiązków domowych? Zdarza się, że nadmiar tego czasu wolnego może skutkować zachowaniami ryzykownymi i niebezpiecznymi. Młodzi ludzie ciekawi świata próbują poznawać i docierać do miejsc, które niekoniecznie są dla nich bezpieczne. Dlatego tak ważne jest, by uczulić dorastające dzieci na zagrożenia i nauczyć ich, jak sobie z nimi radzić. W Kurowicach doszło do niebezpiecznego wypadku gdzie na grupę nastolatków zawalił się dach pustostanu znajdującego się w lesie.

27 maja 2021 roku tuż po godzinie 19:00 policjanci z komisariatu w Rzgowie zostali wezwani do lasu w okolicy miejscowości Kurowice gdzie doszło do wypadku. Jak się okazało grupa 6 chłopców w wieku 14-15 lat weszła do środka opuszczonego budynku. W pewnym momencie zawaliła sie część dachu. Pod gruzami został uwięziony 15-letni chłopiec. Skierowane na miejsce służby przetransportowały nastolatka do szpitala w Łodzi. Na miejscu kilka godzin pracowali strażacy i policjanci. Rzgowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wiosenna pogoda i beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że zbliżające się wakacje nie zwalniają rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z zabawą w nieznanych miejscach, starych opuszczonych budynkach, które zazwyczaj grożą zawaleniem. Nawet jeśli nie ma widocznej tabliczki z zakazem wstępu powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i o tym, że nieznajomość terenu może doprowadzić do tragedii czy wypadku. Warto też porozmawiać z dzieckiem jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem).
 

 

  • stojący w lesie budynek, z zawalonym dachem, obok miejsca stoją strażacy i służby ratunkowe
  • stojący w lesie budynek, z zawalonym dachem, obok miejsca stoją strażacy i służby ratunkowe
Powrót na górę strony