Informacje

Trudne warunki na drogach i niebezpieczne zdarzenia w powiecie

Śliskie drogi, opady śniegu i deszczu, zalegające błoto, zamarznięte i zaparowane szyby, gorsza widoczność oraz zmiana organizacji ruchu w gminie Koluszki powoduje, że wszyscy kierowcy jak i uczestnicy ruchu muszą wykazać się szczególną ostrożnością oraz zasadą ograniczonego zaufania. Tylko w ciągu ostatniego weekendu doszło do 2 poważnych wypadków drogowych, 5 kolizji i zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci apelują o ostrożność, większą koncentrację na drodze i przewidywanie tego co się na niej dzieje!

Konsekwencje zimowej pogody i zachowania kierowców na drodze mogą mieć tragiczne skutki. Zimowe warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania kiedy na drogach panują śliskie nawierzchnie, opady, które utrudniają widoczność to wszystko przyczynia się do wydłużenia drogi hamowania a od kierowców wymaga większych umiejętności. Dodatkowo zmiana organizacji ruchu w gminie Koluszki wymaga od nas szczególnej ostrożności. Tylko w ciągu minionego weekendu 27 i 28 listopada 2021 roku doszło do 2 poważnych w skutkach wypadków drogowych w Felicjanowie i Długiem. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitali. Doszło do 5 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych rowerzystów.

Policjanci przypominają! Niezmiernie ważna jest nasza wzajemna odpowiedzialność, sposób wykonywania manewrów, prędkość i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. Należy również przygotować swój pojazd do zimy. Zmiana opon na zimowe, kontrola świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

Piesi powinni korzystać z wyznaczonych przejść, mieć założone elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczności i zwiększają bezpieczeństwo nawet w terenie zabudowanym. Piesi nie powinni wchodzić nagle na jezdnię a szczególnie zza zaparkowanych pojazdów czy innych przeszkód. Poza miastem pamiętać o tym aby poruszać się poboczem po lewej stronie drogi!

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony