Informacje

Tragiczny wypadek w Tuszynie

Tuszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej numer 12 w Tuszynie. W wyniku zderzenia auta marki Dacia z rowerem, śmierć na miejscu poniósł 58-letni rowerzysta.

28 grudnia 2021 roku tuż po godzinie 11 na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Tuszyn doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 66-letni kierujący dacią duster z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w kierującego rowerem mężczyznę, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia 58-letni rowerzysta poniósł śmierć. Kierujący samochodem uciekł z miejsca zdarzenia. Już po kilku godzinach został zatrzymany przez policjantów z Tuszyna na terenie Łodzi. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i wraz z prokuratorem wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci apelują! Siadając za „kółko” należy być wypoczętym. Wyruszać w drogę, szczególnie dłuższą, należy zaplanować odpoczynki. Senność osłabia refleks i zmniejsza zdolność koncentracji. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilkunastominutową przerwę. Nie wsiadajmy za kierownicę ,,na podwójnym gazie”! Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • Nieoznakowany radiowóz ze świecącycm na czerwono napisem policja który jest umieszczony za tylną szybą i z niebieskim światłem na dachu stoi na drodze przy miejscu zdarzenia drogowego, przed nim stoi policjant w żółtej kamizelce z innym mężczyzną przy zaparkowanym samochodzie przed radiowozem,.
Powrót na górę strony