Informacje

Nowe radiowozy w Andrespolu i Tuszynie

Na drogach powiatu łódzkiego wschodniego pojawią się dwa nowe oznakowane radiowozy. Szczególnie będą użytkowane przez policjantów z Posterunku Policji w Andrespolu i z Komisariatu Policji w Tuszynie. Zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz tych gmin. To duże udogodnienie dla mundurowych pozwoli na jeszcze sprawniejszą reakcję na zgłoszenia i pozwoli na szybsze dotarcie policjantów w miejsca gdzie jest potrzeba ich pomoc.

Radiowóz oznakowany marki kia zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych z gminy Andrespol, natomiast radiowóz toyota dzięki wsparciu władz miasta Tuszyn. Władze samorządowe tych gmin w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała kwota pochodzi z Komendy Głównej Policji w ramach dostaw centralnych.Nowe służbowe samochody będą dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w powiecie łódzkim wschodnim.

10 stycznia 2022 roku przed Posterunkiem Policji w Andrespolu w obecności komendanta powiatowego inspektora Marka Wojtczaka, Wójta Gminy Andrespol Dariusza Kubusa i kierownika posterunku aspiranta sztabowego Sylwestra Misio nowy radiowóz kia został przekazany w ręce policjantów z Andrespola.

Z uwagi na codzienne służby pełnione w Andrespolu i Tuszynie a niejednokrotnie również na terenie powiatu łódzkiego wschodniego nowe samochody są wyposażone w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowych, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Nowy sprzęt wpływa również na bezpieczeństwo mundurowych podczas pełnionej służby i wykonywanych czynności, a także poprawi komfort ich pracy.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • umundurowani policjanci i wójt stoją przed budynkiem ,obok nich stoi nowy radiowóz
  • umundurowani policjanci stoją przed budynkiem, policjant podaje rękę stojącemu obok urzędnikowi, przed nimi stoi nowy radiowóz
  • nowy radiowóz policyjny
Powrót na górę strony