Groźny wypadek w Żakowicach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Groźny wypadek w Żakowicach

W dniu wczorajszym około 17:20 w Żakowicach na drodze wojewódzkiej W 716, doszło do groźnie wyglądającego wypadku samochodowego. Pojazdem, który dachował poruszały się dwie osoby. Kierowca BMW miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. (foto.)

Do zdarzenia doszło 24 października 2016 roku, około godziny 17:20. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem BMW, 39 – letni mieszkaniec Koluszek, podróżujący z 32 – letnią pasażerką, jadąc ulicą Piotrkowską w Żakowicach w kierunku przejazdu kolejowego, nie dostosował w trakcie manewru wyprzedzania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, co skutkowało utratą panowania nad pojazdem i zjechaniem do przydrożnego rowu. Po pokonaniu odległości około 60 metrów pojazd ten uderzył w słup energetyczny i dwa ogrodzenia posesyjne co zakończyło się dachowaniem w odległości około 26 metrów od zderzenia z słupem. Uczestników zdarzenia poddano badaniu, które wykazało iż kierujący BMW miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Pasażerka również była pod wpływem alkoholu. Obecny na miejscu lekarz karetki pogotowia przebadał uczestników zdarzenia, którzy nie odnieśli obrażeń i nie wymagali hospitalizacji.  Obecni na miejscu  policjanci przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia. W dniu dzisiejszym tj. 25 października 2016 r. usłyszał  on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany 500 zł mandatem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  

 

UWAGA !!!

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kierowców, ponieważ alkohol pogarsza koordynację ruchową, uniemożliwia szybkie i adekwatne do zagrożenia reagowanie w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa. Alkohol powoduje pogorszenie wzroku, osoby pod jego wpływem mają problemy z dostrzeżeniem szczegółów, znaków, innych uczestników, drzew.  Alkohol powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz ogranicza pole widzenia.

 

Jeśli spożywałaś/łeś alkohol w jakiejkolwiek ilości, bezwzględnie nie wsiadaj za kierownicę żadnego pojazdu !!!

  • Wypadek w Żakowicach
  • Wypadek w Żakowicach
  • Wypadek w Żakowicach