Informacje

Rzgowscy policjanci już po godzinie namierzyli recydywistę

Policjanci ze rzgowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia o łącznej wartości 2.000 złotych. Działania mundurowych w ciągu godziny doprowadziły do zatrzymania 30-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymanemu grozi podwyższony wymiar kary, gdyż działał w warunkach recydywy.

2 lutego 2022 roku tuż przed 22:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie przyjęli zawiadomienie, że kilka godzin wcześniej na jednej z posesji w gminie Rzgów doszło do kradzieży piły spalinowej, portfela z pieniędzmi oraz biżuterii. Przedmioty te zniknęły z otwartego domu, w którym przebywała jedynie starsza osoba, podczas gdy pozostali domownicy byli w pracy. Łączną wartość strat oszacowano na 2.000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci, którzy dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji już po godzinie dotarli do amatora cudzego mienia. Był to 30-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie skradzioną biżuterię. Usłyszał już zarzut kradzieży w warunkach recydywy, za co grozi zwiększony wymiar kary nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również piłę spalinową, której sprawca nie zdążył sprzedać.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • dwóch umundurowanych policjantów odwróconych tyłem prowadzi do radiowozu zatrzymanego mężczyznę, który stoi pośrodku policjantów
Powrót na górę strony