Informacje

Koluszkowscy kryminalni rozbili grupę związaną z procederem narkotykowym

Kryminalni koluszkowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 33 lat, którzy zajmowali się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Koluszek i Brzezin. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-latka został zastosowany tymczasowy areszt w związku z obrotem znacznymi ilościami środków odurzających.

W okresie od 9 do 19 lutego 2022 roku policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 27-33 lat, którzy związani byli z przestępczością narkotykową prowadzoną na terenie Koluszek i Brzezin.

W środę, 9 lutego bieżącego  roku, w godzinach popołudniowych  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód podejrzewając, że mężczyzna nim podróżujący może posiadać narkotyki. Znaleźli przy nim w plastikowym pudełku dilerki  a w nich biały kryształ oraz susz roślinny. Kolejne środki odurzające i substancje psychotropowe znalezione zostały w miejscu zamieszkania mężczyzny. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 875 gramów narkotyków. Zabezpieczono również  ponad 62 tysiące  złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu. 29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie był koniec skrupulatnych i intensywnych działań kryminalnych.

18 lutego 2022 roku w godzinach wieczornych  kryminalni nabrali podejrzeń, iż 33-letni mieszkaniec Brzezin może mieć przy sobie narkotyki. Jak się okazało policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 26 gramów brutto białego kryształu, proszku i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

19 lutego 2022 roku około godziny 11.00 koluszkowscy policjanci zatrzymali na terenie Brzezin 27-letniego mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania środków odurzających oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Proceder ten trwał od kilku lat i doprowadził do wpuszczenia w obieg co najmniej 14 kilogramów narkotyków. Wobec mężczyzny został zastosowany tymczasowy areszt. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzezinach z udziałem koluszkowskich policjantów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant w żółtej kamizelce z napisem policja na plecach prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • zabezpieczone pieniądze rozłożone na stole w papierowych banknotach
  • narkotyki rozłożone na stole, w porcjach podzielonych na małe foliowe torebeczki z białym proszkiem i suszem
  • środki odurzające w foliowych torebkach położonych na wadze z wyświetlaczem świecącym na niebiesko
  • narkotyki rozłożone na stole, w porcjach podzielonych na małe foliowe torebeczki z białym proszkiem i suszem
  • środki odurzające w foliowych torebkach położonych na wadze z wyświetlaczem świecącym na niebiesko
Powrót na górę strony