Informacje

Nietrzeźwi rowerzyści z wysokimi mandatami

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w ciągu kilku godzin aż czterech nietrzeźwych rowerzystów. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzn od 0,5 do 3 promili. Wszyscy otrzymali mandaty w wysokości od tysiąca do 2,5 tysiąca złotych. Policjanci kolejny raz apelują o zdrowy rozsądek, nietrzeźwi użytkownicy ruchu drogowego są poważnym zagrożeniem.

5 marca 2022 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy zatrzymali w ciągu kilku godzin 4 nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni kierowali rowerami w miejscowościach Andrespol, Grodzisko i Gałków Mały. Badanie stanu trzeźwości rowerzystów wykazywało od pół promila aż do blisko 3 promile. Wszyscy kierujący otrzymali mandaty karne w wysokości od 1000 złotych do 2 500 złotych

Policjanci przypominają!

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony