Informacje

Śmiertelne potrącenie pieszego w Wiśniowej Górze

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym śmierć poniósł pieszy. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!

Do zdarzenia doszło 3 listopada 2016 roku około godziny 17:00 w Wiśniowej Górze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadący kią wraz z pasażerem, 38-letni mężczyzna poruszał się ulicą Tuszyńską w kierunku Andrespola, gdy potrącił mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy, a pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci ustalają tożsamość potrąconego mężczyzny, gdyż nie miał przy sobie żadnych dokumentów.


W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu  życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

 

Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK !!!

Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ !!!

  • miejsce tragicznego wypadku w Wiśniowej Górze
  • pojazd biorący udział w zdarzeniu
  • policjanci zabezpieczają miejsce wypadku drogowego
Powrót na górę strony