Informacje

Pomoc przyszła na czas

Kiedy koluszkowscy policjanci zostali wezwani do jednego z bloków gdzie przed drzwiami mieszkania 82-letniej kobiety czekał na nich zaniepokojony lekarz, bez chwili wahania wyważyli drzwi. W mieszkaniu znaleźli leżącą na podłodze kobietę. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda aby ratować ludzkie życie.

21 kwietnia 2022 roku tuż przed godziną 14.00 w Koluszkach do jednego z bloków został skierowany patrol policji. Przed drzwiami mieszkania, mundurowi zastali lekarza. Był on wyraźnie zaniepokojony, gdyż lokatorka nie otwierała drzwi, a z wnętrza słyszał jęki kobiety. Policjanci doskonale wiedzieli, że ludzkie życie może być zagrożone. Wywarzyli drzwi i razem z medykiem dostali się do mieszkania. Znaleźli tam leżącą na podłodze 82-latkę i wspólnie przenieśli ją na łóżko. Lekarz przystąpił do udzielania jej pomoc. W tym czasie mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe z uwagi na stan zdrowia seniorki. Na szczęście 82-letnia koluszkowianka otrzymała pomoc na czas.

Kiedy zagrożone jest ludzkie życie liczy się każda sekunda, sierżant sztabowy Witold Ludziejewski to policjant z 12 letnim stażem służby patrolowo-interwencyjnej. Wielokrotnie mierzył się z sytuacjami kiedy ludzkie życie było zagrożone i liczyło się szybkie działanie. Natomiast sierżant Dawid Taroń to młody policjant z kilkuletnim stażem jednak niejednokrotnie uratował ludzkie życie. W maju ubiegłego roku otrzymał zgłoszenie, że na podległym terenie przebywa młoda kobieta, która zamierza popełnić samobójstwo. Mając tylko szczątkowe informacje o miejscu, w którym może się znajdować funkcjonariusze złożyli je w całość i dotarli na czas. Udzielili pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pomoc medyczną.  Kilka dni później interwencja policjantów udaremniła kolejną próbę targnięcia się na własne życie innej młodej kobiety.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjanci stoją przy radiowozach
Powrót na górę strony