Informacje

Podsumowanie ,,długiego weekendu” na drogach powiatu Łódzkiego Wschodniego

Od 15 do 19 czerwca 2022 roku policjanci wydziału ruchu drogowego intensywnie pracowali nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. Policjanci prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”. Skupili się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości i sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim nad prawidłowym przewożeniem dzieci oraz na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym.

W tym czasie wiele osób korzystało z przedłużonego weekendu i przemieszczało się na wypoczynek. Dlatego nad bezpieczeństwem podróżujących, czuwali policjanci w całym kraju. W powiecie Łódzkim Wschodnim policjanci wydziału ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, stan trzeźwości kierujących, kontrolowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym ze zwróceniem uwagi także na pieszych i rowerzystów.

W tym czasie na drogach powiatu Łódzkiego Wschodniego doszło do 5 kolizji drogowych i 1 wypadku z udziałem rowerzystów. W czasie prowadzonych działań, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, wśród których zatrzymali trzech pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli na kierowców 41 mandatów karnych a wobec 6 zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali 2 dokumenty prawa jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości aż w 56 przypadkach. Natomiast 2 popełnione wykroczenia pieszych dotyczyły przejścia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony