Informacje

Reagujmy! Okazując empatię możemy uratować czyjeś życie

Kiedy zgubi się starsza osoba , czy zauważymy niepokojącą sytuację na ulicy na przykład jeśli ktoś potrzebuje pomocy i zareagujemy, wezwiemy na pomoc służby, możemy przyczynić się do uratowania życia. Dzięki zainteresowaniu mieszkanki Andrespola 79-letnia zdezorientowana i zagubiona seniorka trafiła pod opiekę rodziny. Szybka interwencja mieszkanki Koluszek pozwoliła na uwolnienie dwóch psów z zamkniętego samochodu. Policjanci apelują o rozwagę w te upalne dni, kiedy wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli widzimy niepokojące sytuację wezwijmy natychmiast służby ratunkowe!

27 czerwca 2022 roku w Koluszkach zaniepokojona mieszkanka wezwała policyjny patrol kiedy zauważyła, że obok sklepu zaparkowany samochód, w którym zamknięte były dwa psy. Na szczęście już po chwili zjawił się ich właściciel, który tłumaczył, że zrobił tylko szybkie zakupy. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia zwierząt.

Tego samego dnia około godziny 20.00 w Stróży gmina Andrespol zgłaszająca zauważyła zdezorientowaną i zagubioną seniorkę na przystanku autobusowym. Jak się okazało była nią 79-letnia mieszkanka Łodzi, która straciła orientację. W upalne dni pamiętajmy również, że wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne zarówno dla dzieci, seniorów czy zwierząt. Reagujmy wszędzie tam gdzie ktoś potrzebuje pomocy!

Policjanci apelują! Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Kiedy widzimy zasłabnięcie człowieka bądź też wydaje nam się, iż jest to osoba nietrzeźwa zainteresujmy się sytuacją. Często cukrzycy czy osoby doznające udaru mylone są z osobami nietrzeźwymi i nie otrzymują pomocy na czas. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony