Informacje

Bezpieczny i świadomy senior po spotkaniu z dzielnicowym

Koluszkowscy dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami Koluszek w Klubie Senior +. Policjanci przybliżyli mieszkańcom metody działania oszustów, kolejny raz apelowali o zdrowy rozsądek i jak działać aby nie dać się oszukać.

28 czerwca 2022 roku w Koluszkach w Klubie ,,Senior +” aspirant Konrad Kaczmarek spotkał się z mieszkańcami Koluszek. Dzielnicowy przestrzegał seniorów o zagrożeniach czyhających na nich ze strony oszustów działających metodą ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta”, ,,na urzędnika”. Podnoszenie świadomości osób starszych właśnie w tym zakresie przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć utraty oszczędności. Policjant również omawiał z uczestnikami spotkania różne przypadki oszustw i metody często bezwzględne, jakimi posługują się oszuści. Stróże prawa dbają o podnoszenie świadomości osób starszych na temat zagrożeń na jakie są narażeni oraz informują jak nie doprowadzić do tego aby wpaść w ręce oszustów. Często w rozmowach z mieszkańcami apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych czy internetowych.

Mieszkańcy dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak właściwie zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spotkania z mundurowymi na długo pozostaną w pamięci, a ich wskazówki są niezwykle ważne, ponieważ mogą ustrzec przed zagrożeniami na jakie są narażeni. Swiadomy senior to bezpieczny senior!

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • dzielnicowy na spotkaniu z seniorami
  • dzielnicowy na spotkaniu z seniorami
Powrót na górę strony