Informacje

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w powiecie łódzkim wschodnim w związku z wyścigiem kolarskim

2 lipca 2022 roku na terenie powiatu łódzkiego wschodniego odbędzie się V etap XXXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

W sobotę 2 lipca 2022 roku w godzinach 14:00 - 15:00 odbędzie się wyścig kolarski drogami powiatu łódzkiego wschodniego. Wjazd zawodników na teren powiatu łódzkiego wschodniego nastąpi około godziny 14:15.

Trasa V etapu odbędzie się miejscowościami: Wardzyn gm. Brójce – Dalków (granica z powiatem piotrkowskim).

Trasa wyścigu: Wardzyn – Brójce – Kurowice – Bukowiec – Kraszew – Andrespol i ulicą Rokicińską wjazd na teren Łodzi.

W tym dniu należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Ruch pojazdów będzie wstrzymywany na czas przejazdu kolarzy i sukcesywnie wznawiany po przejeździe wszystkich ekip. Policjanci zabezpieczający wyścig kolarski czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tego wydarzenia sportowego. Jednocześnie apelują, aby w miarę możliwości nie planować podróży w podanych godzinach i wskazanymi miejscowościami ze względu na możliwe utrudnienia. Trasa przewiduje wstrzymanie ruchu z kierunku poprzecznego i przeciwnego na czas przejazdu czołówki i peletonu głównego.

Apelujemy do osób, które będą się poruszały tego dnia po drogach w powiecie łódzkim wschodnim  o ostrożność i cierpliwość

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony