Informacje

Dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego chryslerem, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził z prędkością 101 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi. Policjanci przypominają, że brawura i nadmierna prędkość to śmiertelne niebezpieczeństwo!

15 lipca 2022 roku tuż po godzinie 20.00 w Tuszynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali do kontroli chryslera. 32-letni kierowca tego pojazdu w obszarze zabudowanym jechał 101 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 51 km/h. Za tak brawurową jazdę mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto 32-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci każdego dnia przypominają, iż nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje. Często możemy utracić więcej niż pieniądze czy uprawnienia do kierowania. Prędkość jazdy zawsze należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz także warunków drogowych i własnych umiejętności. Działania policjantów mają na celu zmniejszenie zagrożenia poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

/sierż. sztab. Aneta Kotynia/

Powrót na górę strony