Informacje

Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego apelują do kierowców o bezwzględne dostosowanie prędkości do aktualnych warunków drogowych. Utrzymywanie większych odstępów między pojazdami oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy pozwoli właściwie zareagować na drodze. Padający deszcz ze śniegiem i temperatura bliska zeru powoduje, że nawierzchnia staje się śliska. Wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze!

Panująca aura sprawia, że warunki na drogach są niebezpieczne i bardziej zdradliwe zarówno dla kierujących jak i pieszych. Kierowcy powinni przede wszystkim pamiętać o ograniczeniu prędkości i dostosowaniu jazdy do warunków panujących na drodze. Ważne jest to aby poruszać się po drodze z włączonymi światłami mijania. Ważne jest, aby zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami. Bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego zwiększa ich widoczność. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, dlatego tak bardzo ważne jest noszenie odblasków. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Policjanci apelują przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, unikanie brawurowych zachowań a szczególnie o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania na drodze.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony