Informacje

Zatrzymany poszukiwany listem gończym i 2 sądowymi zarządzeniami

Koluszkowscy kryminalni po obserwacji zatrzymali w gminie Nowosolna 45-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym oraz 2 zarządzeniami wydanymi przez łódzki sąd. Próbował ukrywać się przed organami ścigania. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami.

4 stycznia 2023 roku około godziny 12:30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach wpadli na trop poszukiwanego mężczyzny. Wiedzieli, że może on ukrywać się na terenie powiatu. Kiedy dotarli pod wytypowany  adres w gminie Nowosolna obserwowali przez pewien czas posesję. Drzwi  były zamknięte i nikt nie otwierał. Kryminalni sprawdzili również  całą posesję. To jednak nie uśpiło ich czujności. Policjanci  ukryli się  w zaroślach z tyłu obserwowanej posesji. W pewnym momencie zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który szedł w stronę warsztatu. Policjanci natychmiast wbiegli do budynku i zatrzymali ukrywającego się tam 45-latka. Był poszukiwany listem gończym i dwoma zarządzeniami wydanymi przez łódzki sąd za przywłaszczenie mienia. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami odbywając zaległą karę pozbawienia wolności.

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego każdego roku zatrzymują takie osoby . Podstawy poszukiwań są różne. Są to listy gończe. Sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia. Są też wezwania o ustalenie miejsca pobytu osób, z którymi należy przeprowadzić różne czynności procesowe. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki, gdy poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skomplikowana praca, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby nie dać się zatrzymać.

młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony