Informacje

Mieszkanka gminy Brójce zaopiekowała się zagubioną seniorką

Czasami wystarczy tak niewiele, zatrzymać się, zainteresować, powiadomić odpowiednie służby. I taką empatią wykazała się mieszkanka miejscowości Wardzyn kiedy zauważyła w swoim miejscu zamieszkania zagubioną i przestraszoną seniorkę. Kobieta zaopiekowała się nią i wezwała policję. Taka postawa jest godna wyróżnienia i podziękowania za serce jakie zostało okazane seniorce.

4 stycznia 2023 roku tuż przed godziną 23.00 w miejscowości Wardzyn w gminie Brójce kobieta zauważyła zagubioną 70-letnią seniorkę.  Z jej relacji wynikało, iż przyszła ona piechotą z Łodzi ale nie wie gdzie jest i jak wrócić do domu. Była zdezorientowana. Tej nocy panowała temperatura kilku stopni, wiał silny wiatr i padał deszcz. Kobieta zaopiekowała się seniorką, zaprowadziła do swojego domu i wezwała policję. W międzyczasie okazało się, że zagubiona 70-latka ma przy sobie kontakt do rodziny, którą natychmiast powiadomiono o całej sytuacji. Seniorka trafiła już po niedługim czasie pod opiekę rodziny. Bardzo dziękujemy mieszkance Wardzyna za okazaną pomoc i empatię wobec zagubionej 70-latki.

Policjanci apelują!

Pamiętajmy aby nie być obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony