Informacje

Promowali służbę w niebieskim mundurze

Dni otwarte w liceum, gdzie na co dzień kształcą się uczniowie klas mundurowych to doskonała okazja na zapoznanie młodzieży ze służbą w Policji. Przedstawiciele koluszkowskiej komendy i posterunku w Andrespolu mówili na czym polega zawód policjanta, jakie daje możliwości rozwoju oraz jakie kryteria należy spełnić aby wstąpić w szeregi formacji.

10 marca 2023 roku policjanci z Koluszek i Andrespola pojawili się na dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze. Już za kilka miesięcy przed młodymi ludźmi będzie ważna decyzja do podjęcia, jaki wybrać dalszy kierunek kształcenia. Co tak naprawdę interesuje mnie w życiu? To doskonały moment aby porozmawiać o służbie w Policji, przybliżyć na czym polega zawód policjanta, jak wygląda codzienność służby, jak wiele możliwości w sobie kryje a przede wszystkim jakie kryteria należy spełnić aby wstąpić do Policji. Nadkomisarz Marcin Smarz prowadzi również zajęcia w klasach mundurowych i doskonale zaznajamia młodych ludzi z policyjną tematyką. Dzięki temu wśród młodzieży wzrasta zainteresowanie służbą w Policji. Mundurowi odpowiadali na pytania zainteresowanych, opowiadali o własnych doświadczeniach i przeżyciach związanych ze służbą.

mł. asp. Aneta Kotynia

 • Policjant i policjantka stoją na środku klasy, w której przy ławkach siedzi młodzież.
  Wyk: E. Kaniecka
 • Policjant i policjantka stoją na środku klasy, w której przy ławkach siedzi młodzież.
  Wyk: E. Kaniecka
 • Młody mężczyzna pokonuje tor przeszkód ustawiony na hali gimnastycznej, obok niego stoi drugi młody mężczyzna który się przypatruje ćwiczeniom.
  Wyk: E. Kaniecka
 • Młodzi ludzie w zielonych i czarnych mundurach ustawieni w rzędzie na sali sportowej.
  Wyk: E. Kaniecka
Powrót na górę strony