Informacje

Nielegalne automaty do gier i wyroby tytoniowe zarekwirowane

Wspólne działania policjantów z Tuszyna oraz funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia pięciu nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi znaleźli też w lokalu papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o grach hazardowych, wysokość kary pieniężnej jaką może ponieść właściciel tych urządzeń to nawet 500 tysięcy złotych. Łódzki urząd zarekwirował nielegalne przedmioty, będzie teraz gospodarzem prowadzonego postępowania w tej sprawie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie dzięki własnym ustaleniom wytypowali miejsce, w którym były zainstalowane nielegalne automaty do gier. 15 marca 2023 roku policjanci pojechali pod ustalony adres w Tuszynie i obserwowali lokal. Byli w stałym kontakcie z łódzkimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze zastali w lokalu pięć nielegalnych automatów. Na organizowanie tego typu gier wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami prawa. Dodatkowo w lokalu mundurowi znaleźli 2,5 kilograma tytoniu i 110 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Maszyny i wyroby tytoniowe zostały zarekwirowane przez łódzki urząd, który będzie teraz gospodarzem prowadzonego postępowania w tej sprawie. Prowadzącemu nielegalny proceder grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. 

mł. asp. Aneta Kotynia

  • dwóch mężczyzn stoi odwróconych tyłem, stoją przy automatach do gier, jeden z nich w zielonej kurtce ma założoną opaskę z napisem policja na lewym przedramieniu
  • mężczyzna odwrócony tyłem w stronę automatów do gier, ma na sobie żółtą kamizelkę z napisem służba celno-skarbowa
  • tekturowe pudełko stoi na elektronicznej wadze na której wyświetlają się czerwone cyfry
Powrót na górę strony