Informacje

Kontrole szkolnych autokarów pod czujnym okiem policjantów

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wiosennych szkolnych wyjazdów jest priorytetem policjantów w powiecie łódzkim wschodnim. Szczególnie w tym okresie policjanci każdego dnia kontrolują autobusy i ich kierowców wiozących dzieci na szkolne wycieczki.

Policjanci ruchu drogowego koluszkowskiej komendy praktycznie każdego dnia kontrolują autokary, którymi dzieci i młodzież wyruszają na szkolne wycieczki. Dotychczas w ciągu miesiąca zostało przeprowadzonych 20 kontroli autobusów na terenie powiatu z czego w 2 przypadkach policjanci ujawnili niesprawne oświetlenie i układ hamulcowy. Przewoźnicy i kierowcy w większości doskonale zdają sobie sprawę, że przed wyjazdem przyjadą policjanci, by przeprowadzić kontrolę. Mundurowi sprawdzają między innymi dokumenty pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz działanie świateł, układu kierowniczego czy stan ogumienia. Kontroli podlega też sam kierowca, a więc jego uprawnienia i stan trzeźwości. Z każdym kolejnym rokiem funkcjonariusze odnotowują coraz mniej nieprawidłowości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze!
Przez kolejne dni kontroli będzie tylko przybywać. Policjanci ruchu drogowego koluszkowskiej komendy czekają na informację, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Pamiętajmy ! Przed wyjazdem dziecka autokarem sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Jeżeli masz uzasadnione podejrzenia, co do kierowcy (bełkotliwa mowa, wyczuwalna woń alkoholu) lub stanu technicznego pojazdu (popękane szyby, łyse opony, wycieki płynów eksploatacyjnych i inne) Natychmiast wezwij policję!

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem policja i białej czapce stoi przy dużym autobusie szkolnym.
  • Policjant patrzy na bieżnik opony w autobusie.
  • Policjant stoi za szybą autokaru, jest w jego środku.
  • Policjant w białej czapce i żółtej kamizelce stoi przed otwartymi drzwiami autobusu i trzyma w dłoni żółte urządzenie do badania trzeźwości, które wyciąga w kierunku kierowcy autobusu.
  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem policja i białej czapce stoi przy dużym autobusie szkolnym.
  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem policja i białej czapce stoi przy dużym autobusie szkolnym w kolorze niebieskim.
Powrót na górę strony