Informacje

MAMA w mundurze - ma tę moc!

Rola mamy jest tą najpiękniejszą ale jednocześnie najtrudniejszą w życiu kobiety. To praca przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda pracująca mama wie, że niejednokrotnie trudno jest połączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. Szczególnie mama, która na co dzień służy w mundurze. Służba w Policji jest trudna i wymaga wielu wyrzeczeń, często kosztem własnej rodziny. Ale daje wiele satysfakcji i spełnienia. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

26 maja - Dzień Mamy, to szczególny dzień dla każdej kobiety, która pełni tę rolę. W powiecie Łódzkim Wschodnim służbę w niebieskim mundurze pełni 30 kobiet. Większość z nich to policjantki – Mamy. Wszystkie zgodnie podkreślają, że bycie Mamą policjantką to ogromne wyzwanie. Gdy większość rodzin korzysta z uroków dni wolnych czy świąt one zakładają mundur i zaczynają służbę. Dla Mam w niebieskim mundurze trudna jest również rozłąka z najbliższymi, do której dochodzi w trakcie dłuższych szkoleń, czy kursów. Część naszych policjantek odbywała kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, adaptację zawodową czy szkolenia specjalistyczne już jako Mamy co wiąże się z ogromną tęsknotą za dziećmi. Służba w policyjnym mundurze daje wiele powodów do dumy i zadowolenia, ale Mama w mundurze często musi mierzyć się z różnego rodzaju wyzwaniami i trudnościami. To służba, która daje wiele satysfakcji ale wymaga dyspozycyjności, a co za tym idzie częstej zmiany planów osobistych. Pogodzenie pracy zawodowej i życia rodzinnego to dobra organizacja ale przede wszystkim wsparcie bliskich i pomocnych nam osób. Które odbiorą dzieci z przedszkola czy szkoły kiedy służba się przedłuży albo przejmą opiekę kiedy Mama zostaje nagle wezwana do pracy.

Z okazji wyjątkowego ,,Dnia Mamy” składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia! Przede wszystkim zdrowia, sił w walce z przeciwnościami losu, wytrwałości, miłości i wsparcia ze strony najbliższych osób, a także uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Policjantka w granatowym mundurze podnosi rękoma do góry małego niemowlaka.
  • Policjantka w granatowym mundurze odwrócona tyłem trzyma na rękach małe dziecko.
Powrót na górę strony