Informacje

Uwaga skrzyżowanie! Ustąp pierwszeństwa przejazdu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że zbliżając się do skrzyżowania należny zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków drogowych. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
Każdego dnia policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu łódzkiego wschodniego, jednak nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie tylko swoje ale też innych użytkowników, nasz rozsądek i ostrożność ma na to duży wpływ.

mł. asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony