Informacje

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z przedszkolakami

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne spotkanie z przedszkolakami, aby edukować ich w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed zbliżającymi się wakacjami warto przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, tym razem spotkanie odbyło się w Przedszkolu numer 1 w Koluszkach.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą policjanci z koluszkowskiej komendy prowadzą wśród przedszkolaków i uczniów już od najmłodszych lat, niesie ze sobą wiele zalet i jest niezwykle ważna. Jeśli dzieci zdobędą odpowiednią wiedzę na temat właściwego zachowania się na drodze już od najmłodszych lat, nie tylko będą mniej narażone na uczestniczenie w wypadku, ale w przyszłości, już jako dorosłe osoby, staną się bardziej  świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. W trakcie spotkania przedszkolaki zdobyły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapoznawały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów oraz na przejazdach kolejowych.

Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję usiąść za kierownicą radiowozów co było dla nich niesamowitą atrakcją. Policjanci spotkali się z wielką sympatią najmłodszych, były uściski i serdeczne uśmiechy co daje wielką radość i satysfakcję nie tylko najmłodszym ale również mundurowym.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Dwóch policjantów stoi odwróconych tyłem, patrzą w stronę grupy dzieci stojących przy radiowozie.
  • Dwa policyjne radiowozy stoją na dużym placu przy każdym z nich stoją policjanci a wokół nich są małe dzieci.
  • Policjant i policjantka w białych czapkach stoją przed dziećmi które podnoszą ręce do góry, za policjantami ustawiony jest radiowóz.
  • Policjantka kuca przy grupie małych dzieci i pokazuje im urządzenie do mierzenia prędkości.
  • Trzech policjantów i policjantka w środku stoją przy radiowozie i patrzą w stronę grupy stojących dzieci.
  • Policjant i policjantka stoją przy radiowozie a przed nimi stoi duża grupa małych dzieci z paniami.
Powrót na górę strony