Informacje

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i służba w niebieskim mundurze

Koluszkowscy policjanci zjawili się w Lisowicach gdzie funkcjonuje zbiornik wodny i wiele atrakcji z nim związanych. Jednak szczególnie podczas letniego wypoczynku należy przypominać o bezpieczeństwie nad wodą i apelować o zdrowy rozsądek. Policjanci podczas spotkań z mieszkańcami jak i odwiedzającymi gminę Koluszki rozmawiali również o służbie w niebieskim mundurze i prezentowali policyjny sprzęt.

Wakacje to czas beztroski, przygód i  wakacyjnych wypoczynków. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ” policjanci z Koluszek prowadzą spotkania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku, szczególnie takiego, który odbywa się w rejonach akwenów i wodnych atrakcji. 24 czerwca 2023 roku spotkali się w Lisowicach z mieszkańcami gminy Koluszki przypominając o zagrożeniach i zasadach bezpiecznego korzystania z wody. Podczas rozmów  mundurowi przestrzegają  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Rozmawiają z dziećmi o tym, jak  bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w miejscu zamieszkania. Przypominają gdzie szukać i jak wezwać pomoc korzystając z numeru alarmowego. Uczulają młodych odbiorców jak ważna jest odpowiednia i szybka reakcja w przypadku gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Mundurowi podkreślają przy tym, że żarty lub fałszywe zgłoszenie niosą za sobą poważne konsekwencje i nie można dla zabawy dzwonić na numery alarmowe. Z osobami zainteresowanymi służbą w Policji mundurowi rozmawiali o etapach rekrutacji, jak wygląda ich codzienna służba oraz prezentowali sprzęt służbowy.
Kąpiele w miejscach niedozwolonych czy w stanie nietrzeźwości, a także niedostateczna opieka nad dziećmi to tylko niektóre z przyczyn tragedii. Takie zachowania jak skakanie do wody „na główkę” czy przemierzanie w samotności otwartych zbiorników wodnych również jest niebezpieczne. Apelujemy więc do wszystkich osób wypoczywających nad wodą, aby zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się ostrożnością i zdrowym rozsądkiem. Alkohol i brawura nie są dobrymi doradcami. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu wpływa na naszą percepcję i zachowanie. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek.

mł. asp. Aneta Kotynia
 

 

  • Policjantka obejmuje dwójkę dzieci, które stoją przy niej, za nimi jest policyjny radiowóz i wóz strażacki.
  • Policjant stoi obok dwóch nastolatek obsypanymi kolorowymi farbami.
  • Policjant kuca przy małych chłopcu, któremu zakłada policyjną kamizelkę i biały kask na głowę, obok stoi radiowóz i wóz strażacki.
  • Policjantka siedzi w radiowozie na miejscu pasażera, obok radiowozu stoi wóz strażacki.
Powrót na górę strony