Informacje

Niesprawne oświetlenie przyczyną kłopotów kierującego, który trafił za kratki

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących z powodu niesprawnego oświetlenia. Jak się okazało kierujący oplem nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami. Natomiast kierujący fiatem miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszych losach zdecyduje sąd.

1 sierpnia 2023 roku tuż przed godziną 16:00 w gminie Koluszki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem z uwagi na niesprawne oświetlenie pojazdu. Jak się okazało 40-letni mieszkaniec Katowic nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności przez sąd w Częstochowie i Katowicach. Został natychmiast zatrzymany, za kratkami spędzi ponad 2,5 oku odbywając zaległą karę.
Tego samego dnia tuż przed godziną 11:00 w Kurowicach policjanci ruchu drogowego również zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem z uwagi na niesprawne oświetlenie pojazdu. Jak się okazało 34-letni mieszkaniec Łodzi miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych za co został zatrzymany dowód rejestracyjny. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach mężczyzn zdecyduje sąd.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjant w żółtej kamizelce stoi za okratowanymi drzwiami.
Powrót na górę strony