Informacje

Policjanci odnaleźli zaginionego 40-latka

Szczęśliwie zakończyła się prowadzona wczoraj akcja poszukiwawcza 40-letniego mieszkańca Tuszyna. W działania byli zaangażowani policjanci i strażacy. Mężczyzna został odnaleziony prawie po dobie od jego zaginięcia. Zmęczony i wykończony trwającym upałem został odnaleziony w lesie przez tuszyńskich policjantów.

14 sierpnia 2023 roku około godziny 22:00 policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginionym 40-latku, który rano wyszedł z domu i przed zbliżającą się nocą do niego nie wrócił. Jak ustalili policjanci jego życie mogło być zagrożone, natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w której wzięli udział policjanci z Tuszyna, Koluszek, Łodzi oraz strażacy z powiatu Łódzkiego Wschodniego. W jednostkach został ogłoszony alarm, na który stawili się policjanci spędzający dzień wolny od służby. W akcji wykorzystano 5 psów tropiących. Przeczesywane były pobliskie okolice, ulice, lasy i łąki. Akcja trwała prawie 14 godzin. Po kilkunastu godzinach gorączkowych poszukiwań mężczyzny tuszyńscy policjanci zauważyli go w terenie leśnym tuż przed południem. Mężczyzna był przemęczony panującym upałem ale też ilością spożytego alkoholu. Nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Na miejsce została wezwany zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o przewiezieniu 40-latka do szpitala na obserwację.
Policjanci zwracają się z prośbą do bliskich i opiekunów osób w kryzysie emocjonalnym i seniorów o odpowiednią i uważną opiekę, a w przypadku zaginięcia, o jak najszybsze poinformowanie służb, gdyż upływ czasu od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach ważne są szczegóły a przede wszystkim nie zatajanie prawdy przed mundurowymi i przedstawienie rzeczywistości taką jaką jest naprawdę!
Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222. Pamiętajmy, że w przypadku zaginięcia osoby szczególne znaczenie ma czas. Najważniejsze żeby podjąć działania jak tylko zorientujemy się, że nasz krewny zaginął. Starajmy się ustalić jak najwięcej szczegółów, między innymi gdzie nasz zaginiony może przebywać, z kim się kontaktował, czy ma przy sobie telefon, dokumenty, czy wychodząc z domu zabrał ze sobą  jakieś przedmioty, swoje ubrania, a ponadto jak był lub mógł być ubrany i dokąd mógł się udać. Ważny jest szczegółowy rysopis i jak najwięcej danych, które pomogą i ułatwią poszukiwania.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • Policjantka siedzi przy mężczyźnie opartym o drzewo.
  • Strażacy i policjanci rozstawieni w lesie.
  • Policjantka ze strażakami idzie leśną drogą.
Powrót na górę strony