Informacje

Policjanci odnaleźli zagubioną hulajnogę, która miała niezwykłą wartość

Każdy z nas ma inne poczucie wartości, jednak kiedy tracimy ,,coś tylko swojego" wszyscy odczuwamy wielki smutek. I ten właśnie smutek odczuł mały mieszkaniec Rzgowa, kiedy nie mógł znaleźć hulajnogi, na którą sam odkładał pieniądze. Z pomocą przybyli policjanci, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu odnaleźli największy skarb malucha. Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rzgowie wpłynęły podziękowania dla aspiranta Przemysława Frankowskiego oraz starszej posterunkowej Joanny Kudry od zatroskanej mamy.

,,Być może to błaha sprawa, lecz dla dziecka, które sobie zbierało na swoją hulajnogę to już nie jest takie błahe. Reakcja oraz pomoc w odnalezieniu hulajnogi była bardzo szybka oraz przede wszystkim skuteczna. Chciałabym w tym miejscu bardzo, ale to bardzo serdecznie podziękować tym policjantom w imieniu swoim oraz w imieniu dziecka”. To tylko część podziękowań jakie wpłynęły na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rzgowie. 24 sierpnia 2023 roku do komisariatu w Rzgowie przyszła matka z 6-letnim synem. Kobieta stwierdziła, że chłopiec pojechał swoją ulubioną hulajnogą na okoliczne boisko i tam ją pozostawił, a sam poszedł bawić się z kolegami. W pewnym momencie 6-latek zauważył jak starszy chłopiec odjeżdża na hulajnodze. Natychmiast wraz z matką pojechali do komisariatu zawiadomić o sprawie. Na miejscu sprawą zajęli się starsza posterunkowa Joanna Kudra i aspirant Przemysław Frankowski. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie  sprawdzili teren przyległy do boiska, jednak hulajnogi nie odnaleźli. Policjanci nawiązali kontakt z dyrektor pobliskiej szkoły i przejrzeli zapis monitoringu, na którym widać było starszego chłopca, który wrzuca hulajnogę w zarośla. Policjanci pojechali we wskazane miejsce gdzie odnaleźli hulajnogę. Ich empatia i zaangażowanie doprowadziło do tego, iż zagubiona hulajnoga szybko trafiła do swojego małego właściciela dla którego miała niezwykle wielką wartość.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Treść podziękowań: Dzień dobry. W dniu dzisiejszym tj. 24.08 zgłosiłam się z pomocą do policjantów dyżurujących na komisariacie w Rzgowie. Mianowicie chodziło o pomoc w odnalezieniu hulajnogi zaginionej na boisku w Kurowicach w dniu 21.08. . Być może to błaha sprawa, lecz dla dziecka, które sobie zbierało na swoją hulajnogę to już nie takie błahe. Reakcja oraz pomoc w odnalezieniu hulajnogi była bardzo szybka oraz przede wszystkim skuteczna :) Chciałabym w tym miejscu bardzo, ale to bardzo serdecznie podziękować tym Policjantom w imieniu swoim oraz w imieniu dziecka. (Niestety nie znam nazwisk dyżurujących konkretnie Pana policjanta i Pani policjantki. Dziękujemy, bardzo dziękujemy :)

Pliki do pobrania

  • 11.79 KB
Powrót na górę strony