Informacje

Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę

Kiedy dochodzi do zaginięcia człowieka u jego bliskich pojawia się niepokój i strach, zwłaszcza kiedy kontakt z osobą zaginioną nagle się urywa i nic nie wskazywało na to, że nie wróci do domu. Wtedy najważniejszy jest czas i tak było w przypadku zaginięcia 63-letniej mieszkanki gminy Andrespol, którą odnaleźli koluszkowscy policjanci już kilkadziesiąt minut po otrzymanym zgłoszeniu. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

6 września 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach około godziny 23:00 zgłosiła się zaniepokojona rodzina zaginionej 63-latki z gminy Andrespol. Jak się okazało kobieta wyjechała z domu samochodem o godzinie 19:00 w nieznanym kierunku. Nie wróciła do domu na noc i nie odbierała telefonu, który miała przy sobie. Koluszkowscy policjanci natychmiast zaczęli działać, podjęli szereg czynności zmierzających do ustalenia gdzie 63-latka może się znajdować. Rozmawiali z rodziną i znajomymi, patrolowali gminę Andrespol i miasto. Trop doprowadził ich na jedną z ulic gdzie zauważyli samochód zaginionej, a w nim była 63-latkę. Kobieta poinformowała policjantów, iż potrzebowała pobyć w samotności i przemyśleć kilka spraw sprawy. Cała i zdrowa została przekazana pod opiekę zaniepokojonej rodziny.
Pamiętajmy! Policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych (rozmowy z najbliższymi, sąsiadami, rozeznanie miejsca ostatniego pobytu zaginionego). Ma to na celu ustalenie jak najszybciej obecnego miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest poważnie traktowany i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiała do policjantów.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony