Informacje

„Świeć przykładem” działania policjantów w Rzgowie

Jesień to czas wzmożonych działań policjantów pod kątem widoczności na drodze wszystkich użytkowników dróg. Dzielnicowi ze Rzgowa oraz policjanci ruchu drogowego spotkali się z uczniami w Guzewie gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zabezpieczali rajd rowerowy. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta w Rzgowie.

13 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Guzewie odbyło się spotkanie rzgowskich dzielnicowych i policjantów ruchu drogowego z uczniami i nauczycielami. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta w Rzgowie. Następnie rozpoczął się rajd rowerowy, nad którego przebiegiem czuwali policjanci i zabezpieczali trasę przejazdu.

#DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ! #NOŚ ODBLASKI!
Policjanci z powiatu Łódzkiego Wschodniego każdego dnia apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych nawet kiedy poruszają się w obszarze zabudowanym, mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki. Nośmy odblaski i dajmy dobry przykład! Uczmy dzieci od najmłodszych lat właściwych i bezpiecznych nawyków. Grupa niechronionych użytkowników dróg szczególnie narażona jest na niebezpieczne skutki zdarzeń drogowych. Przy konfrontacji z samochodem czy innym pojazdem mechanicznym piesi czy rowerzyści nie mają szans na wyjście bez szwanku z takiego ,,spotkania". Podczas jesienno-zimowej aury szybko robi się ciemno, poruszając się bez elementów odblaskowych po drogach, jesteśmy niewidoczni dla kierowców samochodów. „Świeć przykładem – noś odblaski”.
mł.asp. Aneta Kotynia

 

  • Trzech policjantów rozdaje odblaski dzieciom zgromadzonym przed nimi.
  • Trzech policjantów stoi na środku sali, przed nimi siedzi duża grupa dzieci.
  • Trzech policjantów stoi na placu gdzie ustawiają się dzieci z rowerami.
  • Radiowóz policyjny stoi zaparkowany przy placu zabaw.
  • Dwóch policjantów stoi na sali, przed nimi siedzą dzieci.
Powrót na górę strony