Informacje

,,Na podwójnym gazie” z sądowym zakazem

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Jak się okazało 42-latek miał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

7 grudnia 2023 roku około godziny 17:30 w gminie Rzgów koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Jak się okazało 42-latek jechał na podwójnym gazie, badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili również, że obowiązuje go czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują! Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony