Informacje

MAMA – moja niebieska superbohaterka!

,,Bo choćby nawet cały świat rzucał w Ciebie kamieniami, to jeżeli Mama stoi po Twojej stronie, nic Ci się nie stanie” J. Moyes. Słowa te opisują wyjątkową matczyną miłość. Silną, bezinteresowną i wieczną. Każda Mama jest dla swojego dziecka Superbohaterką, szczególnie Mamy w niebieskim mundurze zawsze wytrwałe i gotowe na każde wyzwanie, pracujące w różnych wydziałach i komórkach organizacyjnych formacji Policji. Empatyczne i dające nieraz ogrom wsparcia w trudnych konfliktach.

Służby mundurowe przyciągają coraz więcej kobiet, które świetnie sprawdzają się jako policjantki. Jednak kobiety realizujące się w pracy zawodowej muszą łączyć obowiązki inne niż większość pań - dyspozycyjność, nocne służby i wyjazdy na wielotygodniowe szkolenia a do tego stres i narażenie na niebezpieczeństwo. Poza tymi aspektami mamy mundurowe mają te same zmartwienia, które dotykają wszystkich rodziców. Kobiety w Policji sprawdzają się na różnych szczeblach. Pełnią funkcje kierownicze, prowadzą sprawy dochodzeniowo-śledcze, pełnią służbę w ,,drogówce”, w prewencji, w wydziale kryminalnym. One wiedzą, że w mundurze nie ma taryfy ulgowej. Są interwencje, na których lepiej poradzi sobie kobieta, ale są też takie na których lepiej sprawdzi się mężczyzna. Każda z policjantek przyzna, że przede wszystkim dzięki wsparciu rodziny mogą pokonać wszystko, bo jak przyznają funkcjonariuszki w życiu kierują się zasadą: co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Łączenie pracy zawodowej i obowiązków związanych z macierzyństwem nauczyło je sztuki planowania i zarządzania wolnym czasem. Kobiety w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego Wschodniego to nie tylko policjantki, ale również pracownice cywilne.
Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom. Bądźcie zawsze silne i wytrwałe w realizacji swoich planów, dużo wsparcia ze strony najbliższych osób, a także uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Dwie dziewczynki całują w policzek siedzącą pomiędzy nimi policjantkę.
  • Policjantka kuca przy małym chłopcu, całują się w usta.
  • Policjantka z dwiema małymi dziewczynkami.
  • Mały chłopiec daje buziaka w policzek policjantce.
Powrót na górę strony