Informacje

Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas spotkania z mieszkańcami

Koluszkowscy policjanci ruchu drogowego wraz z oficerem prasowym uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Koluszkach. Takie spotkania są doskonałą okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców i jednocześnie przybliżenia pracy policjanta.

25 maja 2024 roku koluszkowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami na pikniku w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Policjanci rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów oraz przestrzegania przez nich przepisów. Mundurowi podkreślali stosowanie się do znaków drogowych, prawidłowego sygnalizowania manewrów skrętu w prawo oraz w lewo a nawet jak zachowywać się przejeżdżając przez tory kolejowe. Funkcjonariusze podczas pikniku odpowiadali na liczne pytania dotyczące przepisów drogowych, opowiadali o swojej pracy, rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie i rozdawali materiały prewencyjne. Dużą atrakcją dla najmłodszych był pokaz policyjnego motocykla i radiowozu. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, włączyć światła błyskowe i policyjne syreny, co dawało dużo radości, nie tylko najmłodszym.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Dwóch policjantów stoi obok mężczyzny, za nimi stoi zaparkowany radiowóz, motocykl i wóz strażacki.
  • Dwóch policjantów i policjantka stoją obok dwóch chłopców w żółtych podkoszulkach, za nimi zaparkowany radiowóz i policyjny motocykl.
  • Policjant stoi przy grupie młodych osób oglądających policyjne radiowozy.
Powrót na górę strony