Informacje

Koluszkowska policjantka wyciągnęła 70-latkę z dymiącego się samochodu

Policjantka ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy podczas przejazdu dotyczącego innego zdarzenia, zauważyła w rowie wywróconego lexusa. Natychmiast, z pomocą świadków przecięła pas bezpieczeństwa i wyciągnęła z dymiącego się samochodu 70-latkę. Kobieta trafiła pod opiekę medyków.

16 czerwca 2024 roku tuż przed godziną 10:00 w Justynowie przejeżdżający patrol ruchu drogowego zauważył przewróconego w rowie lexusa. Policjantka natychmiast zareagowała mimo, iż właśnie wykonywała czynności związane z innym zdarzeniem, współdziałając ze swoim współpatrolowcem. Razem z zatrzymującymi się na miejscu  świadkami, starsza posterunkowa Patrycja Muras ratowała kierującą lexusem, robiąc wszystko by jak najszybciej uwolnić kobietę z dymiącego się samochodu. 70-latka była w szoku, nie wiedziała co dokładnie się stało. Policjantka przecięła pas bezpieczeństwa i z innym mężczyzną wydobyła kobietę z wnętrza pojazdu. Policjanci ustalili, że kierująca lexusem z niewiadomych przyczyn  straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Na miejscu pojawil sie drugi policyjny patrol, załoga pogotowia ratunkowego i funkcjonariusze straży pożarnej. Kobieta została przewieziona do szpitala. 70-latka była trzeźwa.

St. post. Patrycja Muras mimo krótkiego stażu w służbie wykazała się niejednokrotnie determinacją, wielkim zaangażowaniem w służbie i profesjonalizmem. Zawsze gotowa nieść pomoc drugiemu człowiekowi.
 

mł. asp. Aneta Kotynia

 

Powrót na górę strony