Informacje

Policjanci promowali służbę w Policji i mówili o bezpieczeństwie

Koluszkowscy policjanci różnych pionów wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym na terenie Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Podczas spotkania z mieszkańcami i uczniami szkoły w Lipinach promowali służbę w niebieskim mundurze oraz mówili o wakacyjnym bezpieczeństwie.

15 czerwca 2024 roku w Plichtowie podczas trwającego pikniku koluszkowscy policjanci różnych pionów przy swoim stanowisku prezentowali policyjny sprzęt i radiowozy. Osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze opowiadali na czym on polega, czym zajmują się w codziennej służbie policjanci pionu prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Podczas spotkania, przybliżyli ósmoklasistom oraz towarzyszącym im rodzicom rolę, jaką spełnia Policja w społeczeństwie, promowali właściwe postawy oraz skupili się na budowaniu w oczach młodych ludzi rzeczywistego i pozytywnego wizerunku policjantów. Wszyscy zainteresowani przyjęciem do służby uzyskali odpowiedzi na takie pytania, jak na przykład kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełniać wymagania, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty i jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz jakie są jego poszczególne etapy.

Spotkanie było także doskonałą okazją, żeby przedstawić podstawowe zasady bezpieczeństwa tuż przed zbliżającym się letnim wypoczynkiem. Wypoczywając nad wodą, w górach czy w domu nigdy nie możemy zapomnieć o zdrowym rozsądku. Policjanci wydziału ruchu drogowego podkreślali jak nasze zachowanie na drodze wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelowali również o zachowanie zdrowego rozsądku i powastrzymywanie się od brawury na drodze. Mundurowi mówili również o bezpieczeństwie w ramach kampanii ,,Stop włamaniom do domów" oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Takie spotkania są zawsze doskonałym momentem na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa mieszkańców i uczulenie ich na zagrożenia na jakie są narażeni. Policjanci przypominali również o korzystaniu przez mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Policjanci stoją przy motocyklu i radiowozie i rozmawiają z grupą stojących obok nich osób.
  • Policjant w żółtej kamizelce z napisem policja pobiera odciski palców od małego chłopca, obok nich stoi mężczyzna w czapce z daszkiem.
  • Policjant i policjantka ruchu drogowego stoją przy radiowozie, z którego wysiada chłopiec.
  • Przy policyjnym granatowym namiocie stoją policjanci i zainteresowane osoby.
  • Policjanci stoją przy motocyklu i radiowozie i rozmawiają z grupą stojących obok nich osób.
  • Przy policyjnym granatowym namiocie stoją policjanci i zainteresowane osoby.
  • Przy policyjnym granatowym namiocie stoją policjanci i zainteresowane osoby.
  • Policjant kuca przy radiowozie, w którym siedzi dwóch małych chłopców.
  • Mały chłopiec w białej policyjnej czapce siedzi w radiowozie i się uśmiecha.
  • Policjanci stoją przy radiowozach i policyjnym namiocie i rozmawiają z mężczyznami i kobietami.
Powrót na górę strony