Informacje

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii

Dzielnicowi z KPP Łódź-Wschód dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Prowadzą spotkania, prelekcje i konkursy. Aktywizują najmłodszych i uczą ich jak bezpiecznie spędzać czas wolny od szkolnych obowiązków.

Dzielnicowi z koluszkowskiej komendy oraz jednostek podległych tj. Komisariatów Policji w Rzgowie i Tuszynie oraz Posterunku Policji w Andrespolu, bardzo mocno angażują się w organizację różnego rodzaju zajęć i atrakcji dla dzieci i młodzieży szkolnej, która z końcem ubiegłego tygodnia rozpoczęła zimowe ferie. Jest to okres, w którym dzieci pochłonięte zabawą na świeżym powietrzu zapominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Dlatego dzielnicowi ,którzy na co dzień angażują się w życie lojalnych społeczności dbają o to by również w tym okresie nasze pociechy były bezpieczne oraz by ich świadomość w zakresie bezpiecznego wypoczynku i zabawy była co raz większa. Dobrym przykładem a zarazem potwierdzeniem ich zaangażowania są aktywności jakie zrealizowali w dniach 17-19 stycznia br, które prezentujemy państwu poniżej.

17 stycznia 2017 roku dzielnicowy gminy Nowosolna mł.asp. Sebastian Sobczyk wspólnie z sierż. Grzegorzem Woźny zawitali w progach Szkoły Podstawowej w Lipinach gdzie moderowali prelekcje kierowane do  dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli dot. bezpieczeństwa na drogach w domu oraz w rejonie zbiorników wodnych w związku z coroczną akcją Bezpieczne Ferie. W trakcie spotkania z zebranymi zostały przypominane podstawowe zasady poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, przypomniano również o konieczności stosowania odblasków w porze wieczorowo nocnej. Podczas prelekcji zwrócono uwagę na zagrożenia jakie niosą za sobą zamarznięte zbiorniki wodne jak również pozostawianie dzieci w miejscu zamieszkania bez opieki osób dorosłych. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były aktywne i zadawały pytania na które mundurowi natychmiast odpowiadali. Atrakcją zarówno dla dzieci jak również ich opiekunów była możliwość przyjrzenia się z bliska oraz przymierzenia policyjnego umundurowania oraz służbowego wyposażenia. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką dla policjantów, dla których w ramach podziękowań za przeprowadzone prelekcje uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach zagrali koncert kolędowo pastorałkowy.

"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Pod takim tytułem, 18 stycznia br.  odbył się konkurs plastyczny zorganizowany z inicjatywy Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Rzgowie asp.sztab. Roberta Góreckiego w ramach ,,Feriady 2017” prowadzonej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Dzielnicowy poprowadził edukacyjne zajęcia w trakcie, których przybliżył najmłodszym ogólno przyjęte zasady bezpieczeństwa, oraz odpowiedział na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Młodzi artyści namalowali, bądź narysowali w swojej ulubionej technice prace, na temat bezpieczeństwa na drodze. Wszystkie prace zostały ocenione i nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych. Urząd Miejski i Komisariat Policji w Rzgowie przygotował nagrody: odblaski, kubki, koszulki, przybory biurowe oraz kamizelki odblaskowe, które zostały wręczone najlepszym. Dla dzieci było to pouczające i twórcze przedpołudnie, a dla instytucji gminnych możliwość owocnej współpracy w trosce o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych.

Lista laureatów konkursu:

Kategoria wiekowa roczniki:2010-2007

I miejsce: Hania Robak - 7 lat

II miejsce: Sandra Pietraszczyk - 9 lat

III miejsce: Wiktoria Jakobsze - 9 lat

III miejsce: Dorotka Błaszczyk 6 lat

Wyróżnienia:

Adam Gwiazda 7 lat,

Wiktoria Pietrzak 8 lat,

Klaudia Gałkiewicz 7 lat

 

Kategoria wiekowa roczniki:2006-2001

I miejsce: Martyna Pawłowska - 15 lat

II miejsce: Wojtek Weremczuk - 10 lat

II miejsce: Sandra Sądkiewicz - 15 lat

III miejsce: Marianna Zommer - 10 lat

III miejsce: Piotr Rodkiewicz - 11 lat

III miejsce: Joanna Błaszczyk - 12 lat

Wyróżnienia:

Wiktoria Gałkiewicz - 12 lat

Zuzanna Zommer - 12 lat

Maja Janiszewska - 11 lat

 

W dniu 19 stycznia 2017 roku w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2017" dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasza Bojanowskiego i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego uczestniczyli w  spotkaniu  na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej Górze, w którym udział brały dzieci oraz ich opiekunowie. Podczas spotkania mundurowi poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, zabawą na śniegu, kontaktu z osobami nieznanymi oraz niebezpiecznymi zwierzętami jak również skutkami zażywania dopalaczy i innych używek. 

 • Bezpieczne Ferie 2017 - mł.asp. Sebastain Sobczyk

 • Bezpieczne Ferie 2017 - asp.sztab. Robert Górecki

 • Dorota Błaszczyk 6 lat.jpg
 • Hania Robak 7 lat.jpg
 • Joanna Błaszczyk 12 lat.jpg
 • Klaudia Gałkiewicz 7 at.jpg
 • Marianna Zommer 10 lat.jpg
 • Martyna Pawłowska 15 lat.jpg
 • Piotr Rodkiewicz 11 lat.jpg
 • Sandra Pietraszczyk 9 lat.jpg
 • Sandra Sądkiewicz 15 lat.jpg
 • Wiktoria Gałkiewicz 12 lat.jpg
 • Wiktoria Jakobsze 8 lat.jpg
 • Wojtek Weremczuk 10 lat.jpg
 • Zuzanna Zommer 12 lat.jpg
 • Bezpieczne Ferie 2017 - asp.sztab. Tomasz Bojanowski

Powrót na górę strony